Etkinlik olmaması halinde oturumunuz 5 dakika, 0 saniyesonra sona erecektir. Oturumu Açık Tut
Oturumunuzun süresi bitti. Lütfen profilinize giriş yapın
clean-promise

IHG WAY OF CLEAN

Dünya yeni seyahat normlarına ve beklentilerine ayak uydururken, biz de temizliği yeniden tanımlayarak ve kalışınız sırasında sağlığınızı destekleyerek– otel misafirlerimiz – olarak sizlerin deneyimlerinizi zenginleştiriyoruz. Aşağıdakiler yoluyla temizlik taahhüdümüzü genişlettik:

science icon

IHG Way of Clean'i geliştirerek yeni bilimsel protokollerin ve hizmet önlemlerinin kullanılması

sparkle icon

Sektörün önde gelen uzmanlarıyla işbirliği yaparak: Cleveland ClinicEcolab and Diversey

shield icon

Küresel bir  IHG Temizlik Vaadini uygulamaya koyarak 

Güçlendirilen bu prosedürler size daha fazla güven, otel ekiplerine de ihtiyaç duyulan korumayı sağlamak için geliştirilmiştir.

IHG Way of Clean

IHG Way of Clean

Özenli ve güçlü temizlik prosedürlerine uzun zamandır öncelikli önem veriyoruz, buna bağlı olarak hijyen ve temizlik teknolojileri ve hizmetleri alanında her ikisi de dünya lideri olan Ecolab ve Diversey – ile işbirliği yaparak IHG Way of Clean programını 2015 yılında başlattık. Bu programı Dünya Sağlık Teşkilatı, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi ve dünyanın dört bir yanındaki yerel kamu sağlığı otoriteleri de dahil olmak üzere, bölgesel ve küresel sağlık otoritelerinin tavsiyelerini yansıtacak şekilde, zaten birçoğu uygulanmakta olan COVID-19 protokolleri ve en iyi uygulamalarıyla daha da genişletiyoruz.

IHG Way of Clean tıbbi kalitede dezenfektanlarla derinlemesine temizliği zaten kapsamaktadır ve misafirlerimiz aşağıdakiler de dahil otelin her yerinde gelişen prosedürleri görebileceklerdir:

 • Resepsiyon: Check-in sırasında daha az temas, temassız işlemler, resepsiyon perdeleri, sterilizasyon istasyonları, steril anahtar kartları, kağıtsız check-out
 • Genele Açık Alanlar ve Tesisler: Yoğun temas yüzeylerinde ilave derinlemesine temizlik, sosyal mesafe, 'son temizleme' çizelgelerinin uygulanması için rehberlik ve havuzlar, spor merkezleri ve barlar için en iyi uygulamalar
 • Yiyecek ve İçecek:Büfeler, ziyafetler, oda servisi ve catering ile ilgili yeni standartlar ve hizmet yaklaşımı
 • Misafir Odası:  Oda içi mobilyaların/fazla dokunulan eşyaların azaltılması, yeni çamaşırhane protokolleri, elektrostatik teknolojinin kullanılması (belirli otellerde) ve temizlik prosedürlerini içeren oda içi IHG Temizlik Vaadi kartlarının eklenmesi
 • Toplantı ve Etkinlikler: Toplantı ve etkinlik alanlarının daha derinlemesine ve sık temizlenmesi, çok sayıda el dezenfeksiyon istasyonuna erişim, sosyal mesafeyi koruyan oturma ve toplantı salonu düzeni, misafir akışını yönetme yönlendirmesi, tek servislik önceden paketlenmiş yemek seçenekleri.

Misafirlerin ve Çalışanların Sağlığının Desteklenmesi

En önemli nokta misafirlerin ve çalışanların kişisel sağlığının korunmasıdır. IHG, aşağıdakiler de dahil olmak üzere, işe dönüş ve bu yeni ortamda misafirlerin temizliğimize, hijyene ve güvenlik uygulamalarımıza güvenini artırmaya yönelik uygun önlemlerin alınması konusunda otel ekiplerine rehberlik ve kaynak geliştirmek amacıyla dünyaca ünlü  Cleveland Clinic tıp uzmanları ekibiyle yakın bir işbirliği içinde çalışmaktadır:

 • Otellerdeki ve IHG'nin rezervasyon kanallarındaki temizlik bilgileri
 • Sosyal mesafe işletim prosedürleri ve afişleri
 • Otel çalışanlarının gerektikçe koruyucu ekipman kullanması konusunda rehberlik 
 • Güncellenmiş çalışan eğitimi ve sertifikasyonu
 • Bireysel misafir eşya temizleme kitlerinin bulundurulması
 • Otellerin yoğun temas noktalarında dezenfeksiyon istasyonları

IHG Temizlik Vaadi

Güncellenen IHG Way of Clean önlemleriyle, 1 Haziran 2020 tarihi itibarıyla IHG Temizlik Vaadini uygulamaya başladık ve misafirlerimiz şundan emin olabilir::

Clean Promise Logo

İyi yeterince iyi değildir – yüksek seviyeli temizlik taahhüt ediyoruz. Bu da standartlarımıza uygun temiz, bakımlı, düzenli odalar demektir. Check-in sırasında gördüğünüz şey bu olmazsa, hemen düzeltmeyi taahhüt ediyoruz.


Küresel Temizlik Kurulu ve Temizlik Destek Görevlileri

Bu çalışmaya liderlik edecekler arasında; çözüm, en iyi uygulama ve uygulama süreçleri tanımlamak için Baş Klinik Dönüşüm Görevlisi James Merlino ve klinik konseptlerin tercüme edilmesi, enfeksiyon hastalıkları yönetimi ve genel sağlık optimizasyonu konularında uzman danışmanlık hizmeti veren  Cleveland Clinic, ekibi de dahil olmak üzere, kurum dışı uzmanlarla birlikte çalışan IHG'nin işletme, sağlık, güvenlik ve misafir deneyimi görevlilerinden oluşan Küresel Temizlik Kurulumuz yer alır.

Our hotel teams have appointed Clean Champions to continue building the culture of clean instilled in IHG hotels around the world. These champions will focus on guests and colleagues as they navigate the new environment and help on-property teams to consistently deliver these elevated cleanliness standards.  

IHG Way of Clean in the Greater China region will be subject to the details on ihg.com/cleangcen.


Mr & Mrs Smith otellerinin IHG One Rewards Programı işbirliğinin bir parçası olduğunu, ancak IHG markalı oteller olmadığını lütfen unutmayın; bu nedenle IHG Way of Clean ve IHG Temizlik Vaadi bu tesisler için geçerli değildir. Mr & Mrs Smith otelleri ayrı sağlık ve güvenlik standartlarını  takip eder.